ARCHICAD 21 – BIM.Lépéselőnyben
Az innováció kezdettől fogva az ARCHICAD egyik alapvető jellemzője. Az ARCHICAD 21 a régóta nagyon várt, a GRAPHISOFT saját fejlesztésű, szabadalmaztatott Prediktív Tervezés™ technológiáját használó Lépcső eszközzel érkezik. Az ARCHICAD 21 más területeken is - látványtervezés, OPEN BIM, teljesítmény és munkahatékonyság - számos fontos funkcionális fejlesztést tartalmaz. Ennek köszönhetően a mostani a GRAPHISOFT történetének egyik legerősebb verziója.
Nézze meg az ARCHICAD 21 premierjéről készült felvételt
Table of Contents:


Lépcső eszköz
A lépcsőtervezés az egyik legkomplexebb építészi feladat. Az ARCHICAD 21 új Lépcső eszköze több ezer lehetséges variáció kiértékelése után az adott épület sajátosságaihoz leginkább illő lépcsőket ajánlja fel.

Korlát eszköz
Az új Korlát eszköz segítségével komplex, asszociatív korlátokat készíthetünk Lépcső, Födém, Fal, Tető vagy Felületháló típusú elemekhez.
Lépcső eszköz

Az ARCHICAD Prediktív Tervezési Technológia™ menet közben ajánlja fel a lehetséges megoldásokat, gondot fordítva arra is, hogy a lépcső megfeleljen az általános- és helyi lépcsőtervezési előírásoknak.
A lépcsők sokféle rész-elemből állnak: lépcső- és homloklapok, gerendák, pofagerendák, monolitikus és konzolos szerkezetek. Ezek mindegyike parametrizálható a tervezés és méretezés során.
Korlát eszköz

Tervezzen egyedi, az adott tervhez illeszkedő, parametrizált korlátkiosztást és egy kattintással adja hozzá a különböző épületelemekhez.
A kiosztások testre szabásához használja a Korlátkiosztás szerkesztő eszközt. Az ARCHICAD gondoskodik róla, hogy a kiosztás minden változása hibátlanul frissüljön az összes rácsozaton.
Designing Stairs with ARCHICAD

ARCHICAD-del újramodellezett klasszikus lépcsők
Budapesti Bauhaus lépcső
A Kínai Nagy Fal
Robson Square, Vancouver, Kanada

Látványtervezés
Az ARCHICAD 21-be integrált CineRender - amely a MAXON Cinema 4D v18 renderelő motorjára épül – BIM kontextusba ágyazott, jó minőségű, fotorealisztikus renderelést nyújt.
Látványtervezés
A még valószerűbb, mégis gyors rendereléshez a legfrissebb verzióban bemutatkozik az új "Light Mapping" "másodlagos GI" eljárás.
A Reflectance csatorna fejlesztései lehetővé teszik, hogy tetszőleges számú réteget használjunk, új Visszaverődés típusokkkal. Egységes felületet használva lehetségessé válik az építészeti projektek egyetlen, tetszőleges színnel megvalósított renderelése.
Az új Variation Shader segítségével az ismétlődő, azonos objektumok színe és árnyékolása tehető véletlenszerűen változatosabbá. A Bump csatorna új Parallax Shader effektje hasonlít a Displacement funkcióhoz, de gyorsabban renderel.

Elemosztályozás
Az ARCHICAD épületmodell leírható olyan központi BIM adatbázisként is, amely integráltan tárolja a projekthez kapcsolódó információkat és a projekt minden résztvevője számára elérhetővé teszi azokat.

IFC Kapcsolatok
A külső forrásból, például statikus vagy épületgépész társtervezőktől származó IFC modelltartalom védett referenciatartalmú kapcsolt modulként ágyazható az ARCHICAD 21 tervezési projektekbe.
Elemosztályozás
Az ARCHICAD 21 új, rugalmas elem- és helyiségosztályozási rendszerével könnyebbé válik a nemzeti- vagy vállalati szabványok támogatása és minden korábbit felülmúló módon megnöveli a projekt-résztvevők közötti együttműködési képességet.
Az új Elemtulajdonság-kezelő funkció segítségével a teljes projektre átfogóan kezelhető a modellelemek és helyiségpecsétek osztályozása.
Az elemosztályozás átszabható; a releváns tulajdonságok kiválaszthatók és XML formátumban átvihetők más projektekbe.
IFC Kapcsolatok
Az IFC kapcsolt modulok szükség szerint ismételten a tervbe ágyazhatók. Nagyméretű projekteknél a Modellszűrő funkció segítségével szűkíthető a megjelenített hivatkozott IFC tartalom.
Ezek az IFC kapcsolt modulok könnyen frissíthetők, gördülékeny kétirányú együttműködést biztosítva a társtervezőkkel. Az ütközésvizsgálat kapcsolt IFC modul elemekkel is működik.

Ütközésvizsgálat
A BIM de facto munkafolyamattá válásával az építészek is egyre több BIM formátumú szakági információt kapnak.
Ütközésvizsgálat

Az Ütközésvizsgálat funkció az építész vezető modellkoordinátori szerepének kiteljesedését segíti azzal, hogy lehetővé teszi elemcsoportok egybevetését a felhasználó által meghatározott követelményrendszerek szempontjai szerint. Ilyen szempontok lehetnek: Elemtípusok, Osztályozási értékek, olyan tulajdonságok értékei és attribútumai, mint a fólianevek vagy építőanyagok.
Az ARCHICAD Korrekció palettáját használva kiemelhetők, azonosíthatók és szükség szerint szerkeszthetők a felderített ütközések.